Bilim

Aura Nedir ve Aura Katmanları Nelerdir?

Aura insanların vücudunu çevreleyen elektromanyetik bir enerji alanı olarak tanımlanmaktadır.  Vücudun çevresini  yumurta şeklindeki bir enerji topu gibi sarmaktadır.

Vücudumuzda duygusal beden, ruhsal beden , eterik beden  ve zihinsel beden  olmak üzere dört aura katmanı bulunmaktadır. Fiziksel bedenimizin  etrafında var olan aura’nın her  birinin kendine özgü enerjisi vardır.

Vücudumuzu saran bu  enerjiler birbiriyle ilişkilidir. Ayrıca Aura’nızın rengi  insanın duygularını, düşünce kalıplarını, davranışlarını ve genel sağlığını da etkilemektedir. Aura enerjimiz sağlam ve güçlü ise negatif etki  ve dışarıdan herhangi bir hastalığın gelmesi çok düşük bir ihtimaldir. Eğer auramız zayıflamış yada yırtılmış ise  negatif enerjilere ve hastalıklara çok daha açık hale geliriz.

Aura Katmanları Nelerdir?

Duygusal beden:

Bu beden aynı zamanda duygusal geçmişimizi ve arkadaşlarımızla ve ailenizle olan deneyimlerimizi sakladığı için “Astral aura düzlemi” olarak da adlandırılır. Eterik bedenin üzerinde yer alan bu katman Gökkuşağının bütün  renklerine sahiptir. Kişinin duygusal  durumu o anki aura rengine göre değişiklik göstermektedir. Duygusal ve  stresli  zamanlarında çamurlu renkli olabilir.

Fiziksel bedenden sadece iki ila beş santimetre uzaklığında bulunarak, fiziksel bedenin şeklini kopyalar.Duygusal beden, duygularımızı tümüyle ifade eden, sürekli hareket halindeki yumuşak renkli ince madde bulutlarına benzer. Bu bulutlar, Zihinsel bedenden gelen renkleri duygulardaki değişikliklere dönüştürür, bu nedenle iletilen içsel duyguları açıklar. Kişinin duygusal yapısı bu katmanla ilgilidir.

Zihinsel beden:

Vücuttan 6 ila 10 cm uzar. Duygusal bedenden daha ince malzemeden oluşur ve genellikle baştan ve omuzlardan yayılan ve vücutta genişleyen parlak sarı bir ışık olarak görünür.Kişinin inanç sistemlerinin yanı sıra değerleri ve fikirlerinin depolandığı yerdir.

Zihinsel beden, bilişsel becerinin bilinmesini kolaylaştırır. Bize düşünceleri, inançları, fikirleri ve daha yüksek zihinsel yetenekleri tanıma ve sahip olma yeteneği verir. Zihinsel bedenin en önemli özelliği güçlü olduğu durumlarda kişinin başkalarının  etkisi altında kalmadan  özgür iradesi ile kendi kararlarını verebilmesidir.

Eterik beden:

Eterik vücut, fiziksel bedenin şeklini kopyalar ve boyut olarak fiziksel bedene benzer ve etrafına 1 ila 5 cm uzanır. Saniyede 15-20 devir frekansında titrer. Şekli meridyen adı verilen çok sayıda güç kanalından oluşur. Çakralar bu alanda bulunurlar ve auranın üst katmanlarından gelen enerjileri bedene alma işlevi yaparak fiziksel bedenin dokularını dinlendiren bir ağ oluşturur .

Eterik gövde sürekli hareket halindedir . Rengi beyazımsı maviden koyu maviye değişebilir.  Bu katman çoğu insan için görünmez, ancak bu, aurasını izlemeye başladığınızda ilk gördüğünüz şeydir .

Ruhsal beden:

Diğer bedenlere göre Ruhsal bedenimizin titreşimi çok daha yüksektir ve algılanması da diğer bedenlere göre daha  zahmetlidir. Evrensel enerjiler ruhsal bedenimizden auramıza girerek aldığı enerji değişime uğrar ve zihinsel bedene aktarılırlar. Ruhsal beden kişinin bütünlük bağlantısını simgeler.

Ruhsal vücudun genişliği kişinin ruhsal gelişimiyle doğru orantılıdır. gelişmiş bir kişinin ruhsal bedeni kilometrelerce uzağa yayılabilir. Ruhsal beden kendi yapısına İdeal olarak enerjileri alır ve alt bedenlere iletir. Ruhsal vücudun gelişimi ile alınan enerjinin kalitesinde de değişiklik olacaktır ve bu kişinin bütün yaşamını etkileyecektir.

Ruhsal açıdan gelişmiş olan insanların yanısıra huzur, sükunet hisleri duymamız yada bu kişilerin şifa enerjisi dağıtmaları ruhsal bedenlerinin canlı, parlak ve güçlü olmasıyla ilişkilendirilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu