Yaşam

Bağışıklık Artıran Meyveler

Bağışıklık sistemi nedir ve ne işe yarar?

Bağışıklık sistemi vücudumuzun savunma sistemidir. Yabancı maddeleri ve bakteri, virüs, mikroorganizma ve kanser hücresi gibi ajanları tanımlar. Örneğin akar veya polene alerjisi yapan, bu sistemin bu ajanları “zararlı” olarak tanımlamasıdır.

Yani vücudunuzu koruyan bağışıklık sistemidir ve gerektiğinde “istilacı” ajanı mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırmak için tepki verir. Bu nedenle bağışıklığı artırmak, hastalanma şansınızı azaltmak ve bu olursa daha hızlı iyileşme anlamına gelir.

Meyvelerin sağlığa yararları, vücudun hastalıklara direnç göstermesine yardımcı olan içerdikleri vitaminlerden, minerallerden ve doğal kimyasallardan gelirler.Ve meyveler aynı zamanda, büyük oranlarda sindirim sisteminin sağlığı için önemli olan lif içerir ve birçoğu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine katkıda bulunur :

Kızılcık

Ona parlak renkler veren boyalar mükemmel bir vitamin ve mineral kaynağı olduğu ve ayrıca lif içeriği yüksek meyveler içerdiği ve birçok kanser türünün büyümesini durdurmaya yardımcı olduğu ve soğuk algınlığına karşı direnç sağladığı ve yüksek tansiyonu düşürdüğü ve önleyen önleyici maddeler olduğu için bağışıklığı artıran en iyi meyvelerden biridir.

Avokado

Enflamasyonun yatıştırılmasında önemli rol oynayan ve besin bakımından zengin olmasının yanı sıra vücut hücreleri için çok sağlıklı olan kan şekeri dengesini kontrol eden yağlar içeren bir meyvedir.

Limon

Doğal olarak antiseptik ve antifungal olup, mikropları öldürmeye yardımcı olur, aynı zamanda vitamin ve mineral bakımından da zengindir.

Elma

Kolesterolü, toksinleri ve ağır metalleri vücuttan transfer etmek için kolesterolü temizler ve sağlıklı olmasını sağlar ve cildi sürekli cildi parlak hale getirir.

Portakal

Besinler ve lifler bakımından zengindir, tümör büyümesini önler ve kolesterolü düşürür.

Kivi

Bol miktarda vitamin ve lif içerir ve meyve suyu vücuttaki asitliği tedavi etmeye ve ciddi liç vakalarından kurtulmaya yardımcı olur.

Mango

Mango en iyi antiviral meyvelerden biridir ve hücreleri hasara karşı koruyan ve hastalıklarla savaşan antikorları artıran vitaminler içeren bağışıklık sistemi için önemlidir.

Kavun

Kavunlarda bulunan vitaminler, hastalıklarla savaşan ve bu meyvenin soğuk algınlığına, kansere ve kalp hastalıklarına karşı korunmasına yardımcı olan beyaz kan hücrelerinin üretiminde önemli bir rol oynar.

Nar

Nar antioksidan ve kanser ve enfeksiyonlara , çalışmalar var olduğunu göstermiştir suyu ve tohumlar arasında bu meyve durdurma kanser hücrelerinin keman büyümesi kan basıncı düşürmek ve kalp sağlığını geliştirmek ve depresyon kurtulmak için yardımcı olur.

Üzüm

Kan dolaşımını iyileştirmek ve kalp hastalıklarını önlemek için güçlü bir ilaçtır ve antioksidan içeriği yüksektir ve hücreleri, hastalığa neden olan hasardan uzak ve sağlıklı tutar.

Karpuz

Çeşitli enfeksiyonlarla savaşan bağışıklık sistemini güçlendirmede büyük bir müttefik olan glutation adı verilen güçlü bir antioksidandır.

bal

Soğuk algınlığı ve grip belirtileri ile savaşır ve boğaz ve akciğer problemlerinin tedavisinde etkilidir. Bir çorba kaşığı bal zaten sizi korur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu