Biyografi

Bayhan Kimdir? Bayhan Kaç Yaşında ve Nereli?

Bayhan Gürhan, 14 Mart 1980 tarihinde Adana’da doğmuş Türk şarkıcı ve oyuncudur. Bayhan Tiryakinim şarkısı ile son zamanlarda gündeme gelmiş olsa da aslında 2003 yılında Kanal D kanalında katılmış olduğu “Popstar Türkiye” adlı ses yarışması ile tanınmıştır. Bayhan, Popstar Türkiye’nin ardından müzik kariyerine hızla devam etmiştir. Sanatçının müzik kariyeriyle ilgili detaylara geçmeden önce Bayhan kaç yaşında? Nereli? Gibi soruların yanıtıyla kendisini biraz daha yakından tanıyalım.

Bayhan Gürhan, aslen Adanalıdır. Bir dönem Almanya’da yaşamıştır. Babası Sabahattin Gürhan’dır. 2 kardeştir. Ablası Hatice Özyaman, 1993 yılında Almanya’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Bayhan Gürhan’ın hayatı zorluklar içerisinde geçmiştir. Bayhan 2 yaşlarındayken babası Almanya’ya gidip eşi Kezban’ın üzerine Alman bir kadın ile evlenerek üzerine kuma getirmiştir. Eşi, durumu Cumhuriyet Savcılığına şikayet etmiştir. Ancak bu üzüntüyle daha fazla yaşamayıp, Bayhan 4 yaşındayken vefat etmiştir. 1984 yılında annesini kaybeden 1993 yılında ise ablasını Almanya’da geçirdiği bir trafik kazasında kaybetmiştir. Türkiye’nin severek dinlediği ünlü sanatçıyı babaannesi Hatice Hanım büyütmüştür. Oldukça zor bir çocukluk geçiren Adana’da daha fazla duramayıp Alanya’ya yerleşerek yeni bir hayata başladı. Buradaki yaşantısı kendisini toplamasını sağladı. Askerlik görevini yerine getirdikten sonra cesaretini toplayıp 2003-2004 yılların yayınlanan “Popstar Türkiye” adlı yarışma programına katıldı. Bu yarışmada her ne kadar birinci olamasa da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Bayhan, 2004 yılında çıkardığı “Hayal Edemiyorum” adlı ilk albümünün ardından 2008 yılında yayınladığı “Vurdumduymaz” adlı ikinci albümüyle müzik dünyasındaki çıkışını sürdürmüştür. Samimi ve duygusal yorumu, hayran kitlesinin hızla büyümesine katkı sağladı. Bayhan, müziğin yanı sıra televizyon dünyasında da aktif rol aldı. Popstar Türkiye’deki başarısının ardından çeşitli televizyon programlarına konuk oldu ve farklı projelerde yer aldı. Hem sesi hem de sempatik kişiliği ile geniş bir hayran kitlesi edindi.

Bayhan’ın Hayatı

Çocukluğundan itibaren müziğe olan ilgisiyle tanındı. Ailesi ve arkadaşları arasında da müziğe olan tutkusu ve yeteneği ile dikkat çeken Bayhan, lise yıllarında çeşitli müzik etkinliklerinde ve amatör gruplarda yer aldı. Hayatının en zor dönemlerini çocukluk yıllarında geçirmiş olsa da büyük bir azimle çalışmalarını sürdürdü ve müziği bırakmadı. Nitekim 2003-2004 yılları arasında düzenlenen “Popstar Türkiye” adlı yarışma onun hayatının dönüm noktası olmuştur.

Özel hayatını mümkün olduğunca gözlerden uzak tutmaya çalışan Müzikle olan bağını ve sahne performanslarını her zaman ön planda tutarak, kişisel yaşamını daha geri planda yaşamayı tercih etmiştir. Müzik dünyasındaki başarısı ve sempatik kişiliğiyle medyanın ve hayranlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Bayhan Gürhan, müzik kariyerine devam ederken aynı zamanda yeni projeler üzerinde de çalışmaktadır. Sahne performansları, televizyon programları ve müzik çalışmalarıyla hayranlarıyla buluşmaya devam eden Bayhan, Türk müzik dünyasında önemli bir isim olmaya devam etmektedir. Kendine özgü yorumu ve samimi tavırları ile Bayhan, müzikseverlerin kalbinde taht kurmuş bir sanatçıdır.

Bayhan Gürhan’ın Rol Aldığı Dizi Filmler

2011 yılından beri İstanbul Ortaköy’de açtığı küçük bir çiğköfte dükkanı işletmektedir. Çiğköftenin yoğrulmasından servisine, dükkanın dekoruna kadar her şeyiyle kendisi ilgilenmektedir.

2013 yılı Nisan ayında yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” adlı yarışma programının 12 Nisan 2013 tarihindeki ilk bölümüne yarışmacı olarak katıldı.

Kanal D ekranlarında yayınlanan “Ankara’nın Dikmeni” adlı diziye konuk oyuncu olarak katıldı.

Bayhan, Afyonkarahisar’da düzenlenen Caz festivaline katıldı. Dünyaca ünlü caz sanatçısı Frank Sinatra’nın “My Way” ve pop müzik sanatçısı Andy Williams’ın “A Time For Us” adlı eserlerini başarıyla seslendirdirdi.

2023 yılında “Benim Yolum” adlı belgesel programının sunuculuğunu yaptı.

2015 yılı Ramazan ayında TRT Radyo’da yayınlanan “Direkler Arası” programında “Tuzsuz Deli Bekir” adlı karakteri canlandırdı.

Bayhan’ın rol aldığı dizi filmler şunlardır:

 • 2012 – Kendimize Doğru
 • 2013 – Arif Pancar
 • 2013 – 90’lar Müzikal
 • 2013 – Benim Yolum
 • 2014 – Ankara’nın Dikmen’i (Konuk Oyuncu)

Bayhan Gürhan’ın Albümleri

Pop müzik ve arabesk türlerini başarılı bir şekilde harmanlayan ünlü sanatçı, dinleyicilerine her zaman duygusal ve anlamlı şarkılar sunmaya özen gösterdi. Bayhan’ın albümleri şunlardır:

 • 2004 – Hayal Edemiyorum
 • 2008 – Vurdumduymaz
 • 2009 – Kısa Veda
 • 2011 – Yalan
 • 2011 – Yenildim
 • 2011 – Cezayir Menekşesi
 • 2013 – Şafak Türküsü (Grup Alzaymır ile düet)
 • 2020 – Seninle Olmak Var Ya (Single)
 • 2020 – Sende Kalmış (Single)
 • 2021 – Alacakaranlık
 • 2021 – Gidiyorum

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu