Biyografi
Trend

Merve Yavuz Kimdir?

İmera Grubu ile Karadeniz Türkülerini başarılı bir şekilde dinleyicilerine ulaştırmayı başaran Merve Yavuz 1986 doğumludur. Aslen Trabzonlu olan ve Trabzon’da Dünyaya gelen Merve Yavuz, 1.78 boyunda ve Terazi burcudur.

Merve Yavuz’un Öğrenim Hayatı

Erzurum Atatürk Üniversitesinin, Müzik Öğretmenliğini bitirip, ardından yine aynı üniversitede yüksek lisans yaparak Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olmuştur.

Okul sonrası memleketi olan Trabzon’un Sürmene ilçesinde Anadolu Lisesi Müdür yardımcılığı ve müzik öğretmenliği yapmıştır. Profesyonel müzikle de uğraşmaya başlayan ünlü sanatçı Karadeniz Türkülerini seslendirmeye başlamış, sosyal medyada bir anda ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Merve Yavuz’un Müzik Hayatı

Sosyal medyada güzel tepkiler aldığın belirten ünlü sanatçı, 2012 yılında İmera grubuna katılmış ve burada şarkı söylemeye başlamıştır. Gruptaki arkadaşları, çocukluk arkadaşlarından oluşuyordu, bu grup ile birlikte güzel şarkılar söylemeye başladı. İmera, çok kısa zaman birçok kişi tarafından beğenilen bir grup oldu.

2016 yılında İmera grubundan ayrılan ünlü sanatçı, ayrılık nedenini “ Grup içerisinde görüş farklılıkları ortaya çıkıyor, bu ayrılığın hem grup için hem de kendi için iyi olduğunu belirten ünlü sanatçı tek nedenin bu olmadığını bazı özel nedenler de olduğunu belirtti.”

Sahneye çıktığı zaman her şeye dikkat ettiğini söyleyen Merve Yavuz, ailesine ve öğrencilerine karşı birçok sorumlulukları olduğunu belirtiyor. Bir yandan profesyonel müzik hayatını devam ettirirken, bir yandan da hala müzik öğretmenliği yapmaya devam ediyor.

Merve Yavuz’un Albüm ve Şarkıları

Merve Yavuz, İmera grubundan ayrıldıktan sonra 2019 yılında Mela albümünü çıkarmıştır. Aynı zamanda Merve Yavuz’un ilk solo albümü özelliğini taşıyan Mela, içerisinde şu şarkıların barındırıyor:

Mela Albümündeki Şarkılar:

 1. Fırtına
 2. Ağlarım Yana Yana
 3. Başımın Belası
 4. Ayrılık Zor
 5. Of Çaykara Yolları
 6. Bitirdin Sevdamızı
 7. Hak Ettiğim Bu Mudur
 8. Trabzon’dur Yolumuz
 9. Sevdalı Kuş
 10. Bölemedik Dertleri
 11. Yalı Horonu

Merve Yavuz, İmera grubuyla yakaladığı başarıyı devam ettirecek mi bilinmez fakat hayran kitlesinin giderek büyüdüğü, yeni albüm ve şarkıları merakla beklediği bir gerçek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu