Yaşam

Mide Asidini Azaltmaya Yardımcı Olan Gıdalar

Midedeki birçok asit çok rahatsız edicidir ve midede yanma hissi yaratır. Birçok asit mide ve yemek borusunun iç yüzeyine zarar verebilir.

Asit birikiminin ortaya çıkması için pek çok neden vardır ve olası sebeplerden bazıları genetik, diyet ve vücudun doğal asit seviyesini içerir.

Mide asidini azaltmanın doğal yollarından biri sağlıklı bir diyettir. 

 Zencefil

Zencefil hızlı bir şekilde mide ekşimesi ağrı ve rahatsızlığı hafifletmeye yardımcı olur. Asit reflü için etkili ilaçlardan biridir. Günde bir kaşık kıyılmış zencefil yemek, en etkili yollardan biridir.

karpuz

Karpuz, mide ekşimesi semptomlarının tamamen iyileşmesine yardımcı olacaktır. Günde 3-4 dilim karpuz yemek asit reflü belirtilerini azaltır.

Muz

Muzlar alkali bir meyvedir ve midedeki asitleri nötralize etmeye yardımcı olur. Düzenli olarak muz yemek, hızlı asit geri akışının tedavisine destek olur.

ıspanak

Ispanak vitaminler, mineraller ve lif içerir ve asit geri akışını önlemek için sağlık uzmanları tarafından önerilen süper besindir.

maydanoz

Maydanoz, son 100 yıldır mide rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Günlük öğünlerinizde baharat veya garnitür olarak kullanılabilir.

sarımsak

Sarımsak, yemek borusunda asit oluşumunu önlemeye yardımcı olan allisin adı verilen aktif bir bileşen içerir. Sarımsak günlük yemeklerle veya yatmadan önce kullanılmalıdır.

şekerpancarı

Pancar ayrıca mide asidini azaltmaya yardımcı olur. İdrarın rengi kırmızıya dönerse, asidin midede düşük olduğu anlamına gelir.

marul

Bu sebze alkalidir ve günlük tüketildiğinde hazımsızlığın tedavisinde yardımcı olur.

 Turunçgiller meyvesi

Narenciye tüketmek, aslında mide asidini şiddetlendirebilir. Ancak daha iyi sindirimi teşvik etme yetenekleri vardır. Portakallar veya limon suyu öğle yemeğinden önce kullanılabilir ve bunları diğer yiyeceklerle birleştirmemeyi unutmayın.

fındık

Fındık, özellikle badem, alkalidir. Sağlıklı, düşük asitli bir atıştırmalık istiyorsanız, bademleri seçin ve aç olduğunuzda onları yiyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu