Tarih

Nazca Çölü’nün Mumyası: Bilim Adamlarının Açıklayamadığı Korkutucu Bir Gizem

Nazca Çölü, şimdiye kadar hiç kimsenin yorumlamadığı, Nazca Çölü’nün annesi ve dünyanın dört bir yanından gelen turistler gibi sırlarını deşifre etmeye çalışan sırları olan bir çöl olarak ünlüdür.

Nazca Çölü’nün mumyası, bilim adamlarını şaşırtan bu çölün sırlarından biridir. Birçok sır ve anlaşılmaz kodlara sahip harika bir çöl. Bazıları eski devirlerde ve medeniyetlerde devlerin ve toprağın sakinlerinin eseri olduğunu söyledi.Yaşlılar ve diğerleri, bize bu sırları varlıklarının bir işareti olarak bırakmak için eski zamanlardaki uzaylıların varlığına ve Dünya’ya ziyaretlerine inanırlar. Listenize ilginç bir bulmaca eklemek için Nazca Çölü’nün mumyası hakkında bilgi edinin.

Nazca Çölü nerede?

Nazca Çölü, Peru’da Güney Amerika’da bulunuyor. Ica bölgesindeki Nazca eyaletinde özellikle Güney Peru. Pasifik Batı tarafından sınırlanmıştır. 5234 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Bölge, turistlerin ilgisini çeken cazibe, güzellik ve gizemi katan Nazca Çölü’nün sembolleri ve annesiyle ünlüdür.

Nazca Çölü’nün mumyalarının keşfi başlangıcı

Keşif 2014 yılında gerçekleşti. Keşifçiler Nazca Çölü’nde bir tür turizm olarak yürüyen dostane hırsızlar. Ancak, dikkatlerini bir metreye kadar olan büyük bir taş parçasına çekmişlerdir. Onu meraktan ve Nazca Çölü’nün ününü gizli sırlarla bastırdılar. Yeraltında inşa tünellerin, yolların ve odaların önemli bir keşif bulmak için. Bu odalar Peru’dan egzotik değil, ülkenin farklı yerlerinde eski uygarlıkların koridorlarıyla ünlüler. Şüphelerine rağmen, onları keşfetmek için tünellere gittiler.

Tünellerin içinde ne var?

İki arkadaş, kaçınılmaz olarak insan tarafından inşa edilen büyük, büyük taşlardan oluşan karanlık bir oda bulana kadar ilerlemeye devam etti. İçeride, mücevher veya altın ve değerli taşlar içermesi yasaklanmış gibi büyük bir lahit buldular. Lahit, asla hareket edemeyecekleri büyük ve kalın bir taş örtü ile kilitlenmiştir. Ertesi gün yapılan birkaç denemeye rağmen, Amara’daki Benanki tarzı tabutu hareket ettirmek için bir araba vinçine ihtiyaçları vardı.

İlgili Makaleler

İçinde Ajlum hayvanının küçük taş formlarını bulmak, gelişiminin her aşamasında bu formlardan geçer. Kurbağaya benzeyen amfibi bir hayvandır. Bu hayvan, eski oymaya yabancı değil. Ayrıca, Kolombiya’daki gen diskinde de bulduk. Sözü, eski uygarlıklarla yakından ilgili görünüyor.

Nazca Çölü’nün Mumyası

İçinde ayrıca, eski dünya teknolojisi olmasaydı, mumyalanmış bir insan beynini zarif bir şekilde buldular. Garip bir şekilde, bu beyin bilinen herhangi bir insan beyninden çok daha büyük. Bu boyutun oranını ölçerek, bu beynin sahibi, bir kaç metre uzunluğunda bir insan olmalıdır. Daha sonra, bu odalara daha fazla baktıklarında, diğer dinozor benzeri taş şekilleri buldular, diğerleri filmlerde hayal ettiklerimizi andırıyorlardı. Ve modern filmlerde ve romanlarda gösterildiği gibi, kayalara oyulmuş yabancı yüzlerin büyük ve çeşitli yüzleri.

İlkine benzeyen başka bir tabut bularak tünelleri kazmaya devam ettiler. Fakat bu kez farklı büyüklük ve şekillerde yüzden fazla mumya buldular. Bu mumyaların bazıları bilimi bilmemektedir ve bugün Dünyada bulunmayan yabancı varlıklar olarak görünmektedir. Bazıları 15 santimetre, bazıları ise 30 santimetre veya daha fazla.

Nazca Çölü’nün mumyalarındaki en büyük başarı

Tüm mumyalar bir beyaz toz tabaka veya bir çeşit kil ile kaplıdır. Bu yıllar boyunca mumyaları korumak ve mumyalamak için sır olabilir. Mumyalar 20 farklı türü temsil eder. Hepsinde ya ayakta ya da bacakta üç ayak parmağı vardır. Her parmak insan aklının yaklaşık altı akıldır. Fakat çok sayıda metalle tuhaf bir şekilde kakma yapıyorlar ve hiçbir açıklama yapmıyorlar. Ayrıca aynı niteliklere sahip bireysel eller ve bacaklar buldular. Tabutun dibinde, sihir veya büyüyü iyileştirmek için dini veya eski tıbbi amaçlı olduğu düşünülen garip semboller taşıyan taşlar buldular.

Birçok bilim insanının dikkatine

Haber, dünyadaki garip keşiflerle ilgilenen birçok bilim insanına yayıldı. Bunların arasında biyologlar ve arkeologlar var. Haberler ayrıca gazetelere, sosyal paylaşım sitelerine ve YouTube’a da ulaştı. Haber tünellerin ve odaların içinden görüntü ve videolar aktarmaya başladı. Nazca Çölü’nün mumyası yaşı çalışmasından, orijinal olmadığını ve sahte olmadığını ve 1700 yıldan fazla olduğunu görüyoruz. Nazka uygarlığını ve onların kendine özgü mezar biçimlerini ve garip kültürlerini ortaya çıkaran aynı dönem olan MS 400 ila 400 arasında.

Nazca Çölü’nün mumyası hakkında zıt görüşler

Bu keşif gerçeği hakkında farklı görüşler var, bazıları bunun bir yalan olduğuna ve bu mumyaların bir şöhret eylemi tarafından oluştuğuna inanıyor. İnsan kalıntılarını hayvan kalıntıları ile birleştirerek. Peru hükümeti, keşfedilen 100 mumyanın 100’ünden fazlasının araştırma ve analizini tamamlamakla da ilgilenmedi.

Diğerleri önemli bir arkeolojik keşif olduğuna inanıyor ve gerekli ilgiyi görmediler. Ya da bazıları Nazca Çölü’nün mumyası gerçeğini gizlemek için komplo teorisine inanıyor. Hiçbir şey bilmediğimiz ve keşfetmediğimiz türlerden canlılar olduğunu gösteriyorlar. Keşfedilen diğer kafatasları, insan olmayan ve anonim yaşam biçimlerinin varlığı hakkında daha fazla sır keşfedebilir.

Nazca Çöl Hatları

Nazca Çölü’nün mumyasına ek olarak, çöl, UNESCO’nun 1994’ten beri dünya kültür mirası olarak gördüğü çizgileri ile ünlüdür. Çizgiler, çölün kurak platosundaki kayalarda bulunan yazıtlardır. Yazıtlar 80 kilometrekarelik bir alana yayılıyor ve çoğunlukla hayvan şekilleri. Bu yazıtların karakteristik özelliği büyük boyuttadır, yazıtın tam görüntüsünü yukarıdan görmek için bir helikopter gerekir. Bazıları oyma alanını 200 metreye kadar uzattı. Veya onları uydu üzerinden ve Google Haritalar’da dünyaya kolayca izleyebilirsiniz.

İlk başta, bu tür yazıtların varlığının özel bir açıklaması yoktu. Hayal gücü bulunandan geldi, ama gezegenden gelen dev ya da yabancıların eylemi. Bu kadar büyük kalıpları yukarıdan görmeden kim çizebilir? Eskiden, yukarıdan görmek için hiçbir araç yoktu. Ancak soruşturmanın ardından, bilim adamları ilk açıklamanın MS ile 400 ile 650 arasında gelişen eski Nazca medeniyetinde olduğunu buldular.

Yazıtlar dini nedenlerden dolayı boyanmış gibi görünmektedir. Sinek kuşu, örümcek, papağan, kartal condors, maymun, ak balıkçıl, köpek ve ellerin bir resim gibi hayvanların görüntüleri temsil eder. Ancak, olası bir açıklaması olmayan en garip resim, açıkça oyulmuş uzay adamı görüntüsüdür.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu