Biyografi

Selçuk Tepeli Kimdir?

Fatih Portakal’ın Fox Ana Haber sunmayı bırakması üzerine, yerine gelen Selçuk Tepelİ, 7 Eylül 2020 akşamı ilk yayına çıkmıştır.

Bunun üzerine Selçuk Tepeli kimdir, kaç yaşındadır ve nerelidir? Gibi birçok soru merak konusu oldu. Selçuk Tepeli, 1974 yılında İstanbul’un Silivri ilçesinde doğmuştur.

Selçuk Tepeli Hayatı

Selçuk Tepeli, Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra, yüksek lisansını IEP Renes’de; Avrupa Birliği Avrupa’da Sınırlar ve Kamu Hareketleri üzerine yaptı.

Medya sektöründe; Aktüel ve Newsweek Türkiye dergilerinin yayın yönetmenliğini yapan Tepeli, Habertürk TV’de genel yayın yönetmenliği, Ceyda Karan ile Eksen adlı programın sunumu, Gün Başlıyor adlı programını sunuculuğuyla birçok görevde yer aldı.

2020 yılında ise Fox Tv Ana Haber sunucusu Fatih Portakalın görevden ayrılmasıyla, yeni sunucu arayışları başlarken, Selçuk Tepeli’nin göreve geldiği duyuruldu. Habertürk TV’deki görevinden ayrılan Selçuk Tepeli, 7 Eylül 2020 tarihinde FOX Ana Haber programını sunmaya başladı. Ana haberin içerisinde aynı zamanda kendi için ayrılan “ Selçuk Tepeli ile Bir Dakika “ adlı bir bölümü de sunmaktadır.

Selçuk Tepe Sunduğu Programlar

  • 2013 – Habertürk TV – Eksen
  • 2020 – FOX TV – Selçuk Tepeli ile FOX Ana Haber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu